Odżywianie Trening

Budowanie masy mięśniowej

Nadszedł czas na budowanie rozmiaru przy zachowaniu szczupłej sylwetki. Kulturysta Brad Borland przedstawia 19 solidnych jak skała wskazówek, które pomogą ci utrzymać w ryzach poziom tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym przyroście masy.

Czy to brzmi jak ty? „Tak, planuję nabrać masy, stać się większym i silniejszym, a potem, gdy nadejdzie właściwy czas, będę się odchudzał”. Jak długo będziesz nabijał masę? Kiedy nadejdzie czas na chudnięcie? Czy masz plan?

Kiedy chodzę na siłownię, wydaje się, że każdy zainteresowany budową maksymalnej ilości mięśni jest w fazie wiecznego nabijania masy. Widziałeś ich – noszą spodnie, czasem koszulki z długim rękawem i rzadko robią przysiady. Ta mentalność „pewnego dnia zejdę z diety” nigdy nie łączy się z rzeczywistością. Sama myśl o utracie uncji masy ciała przekłada się na zmniejszenie siły i ryzyko, że ludzie będą nazywać cię małym. Och, ten horror!

Czy wolisz jeździć kolejką górską z bulkingu i cięcia lub powoli budować solidne mięśnie na chudej ramie? Myślę, że znam odpowiedź.

Dlaczego więc tak wielu trenujących nie myśli nawet o perspektywie długoterminowej? Redukcja tkanki tłuszczowej (która stanie się redukcją masy ciała) sprawi, że ktoś będzie wyglądał na bardziej umięśnionego.

Wystarczy spojrzeć na profesjonalnych kulturystów. Poza sezonem noszą oni na swoich klatkach nawet 20, 30, a nawet 50 funtów dodatkowej wagi. Ale kiedy dieta w dół i usunąć nadmiar, mają zgrane, cięte, ogromne ciała, które narzucają znacznie bardziej imponujący produkt.

Teraz wiem, że możesz nie mieć aspiracji zostania pro kulturystą, ale twój napęd i wizja twojej sylwetki są podobne.

Poniżej znajduje się 19 wskazówek na temat chudego bulkingu. Te 19 możliwych do zastosowania elementów pomoże Ci zapakować na prawdziwe, solidne mięśnie bez dodatku tłuszczu i nieestetycznego „luzu”. Pozostań szczupły, dodaj mięśnie, pozbądź się spodni i już nigdy nie bój się zdjąć koszulki na basenie.

Musisz zdecydować, czego chcesz

Bądź szczery ze sobą i zdecydować, czy jesteś w tej rzeczy, aby być silniejszy lub zbudować imponującą sylwetkę? Większość z was czytających to jest tutaj, aby spakować na chude mięśnie bez zbędnej tkanki tłuszczowej, aby pokryć to wszystko. Więc to zależy od ciebie: pozostać masywnym, ale silnym czy szczuplejszym i bardziej umięśnionym?

Wskazówka #2 – Myśl o większej ilości mięśni (nie o sile)

Oczywiście siła jest integralną częścią każdego progresywnego programu. Nie powinno zabraknąć nacisku na siłę i inne czynniki ilościowe, ale siła nie powinna być jedynym narzędziem, na które kładzie się nacisk. W celu dodania jakości, chude mięśnie trzeba myśleć w kategoriach tylko to – jakość, chude mięśnie. Siła (choć nadal ważna) zejdzie nieco na drugi plan.

Wskazówka #3 – Uważaj na węglowodany

Każda rozmowa na temat utrzymania szczupłej sylwetki nie jest kompletna bez wspomnienia o węglowodanach. Najważniejsze jest to, by zacząć patrzeć na węglowodany w zupełnie nowym świetle. Zamiast pakować ich jak najwięcej w nadziei na dodanie jak największej masy do swojej klatki, pomyśl o węglowodanach tylko jako o paliwie dla swojego ciała.

Regeneracja powinna być głównym celem spożywania węglowodanów, a nie nadmiar liczb na skali wagi. Śledź węglowodany, spożywaj większość z nich w okolicach sesji treningowych i tyle. Jeśli Twoje ciało jest odpowiednio odżywione i potrzebuje więcej energii, w końcu sięgnie po zapasy tłuszczu.

Wskazówka #4 – Przebij się przez „ścianę”

Dla wielu wysiłki dietetyczne są szybko udaremnione z powodu niezliczonej ilości powodów, a mianowicie szybkiej utraty wagi i widocznego spadku siły. Nie rozpaczaj; jest to tymczasowy efekt uboczny ograniczenia węglowodanów. Ponieważ węglowodany przyciągają wodę, redukcja może spowodować utratę płynu szokując swój system w rodzaj stanu alarmowego. Jest to tymczasowe ze względu na fakt, że gdy organizm powróci do homeostazy, może wtedy zrównoważyć swoje nawodnienie i odzyskać masę mięśniową i siłę. Ta „ściana” może być szybko wspięta w ciągu tygodnia lub dwóch.