Odżywianie

Cheat meal

Idea „Cheat Meal” jest tak wszechobecna, że należy do najwyższej półki wszędzie tam, gdzie przechowywane są tablice do Hall of Fame of Fitness Ideas.

Najlepiej z platynowym wykończeniem i w otoczeniu pudełek po pizzy, puszek po brownie, kartonów po lodach i 3 lub 4 butelek ulubionego lokalnego piwa rzemieślniczego.

Myślę, że to by zapisało cały pomysł całkiem ładnie.

Podstawowym założeniem cheat meal jest to, że stosujesz się do diety przez 90-95% czasu, a potem oszukujesz ją i idziesz na żywioł i konsumujesz co tylko chcesz (to zwykle zamienia się w całą zawartość twojej lodówki).

Niestety, idea cheat meal została w znacznym stopniu źle nazwana, a całkowicie uzasadnione powody dla posiłków takich jak ten są przyćmione przez zbyt wiele filmów na youtube „Epic Cheat Meals”.

Weźmy rzeczywiste spojrzenie na „Cheat Meals”, przedefiniować je, a następnie porozmawiać o tym, co to jest, dlaczego je używać i jak umieścić je w praktyce.

Słowo cheat jest zdefiniowane przez naszego dobrego przyjaciela Merriam-Webster jako:

Pozbawić czegoś wartościowego poprzez użycie podstępu lub oszustwa;

Wpływać lub prowadzić przez podstęp, sztuczkę lub oszustwo;

Wymknąć się lub udaremnić przez lub jakby przez przechytrzenie.

Żadna z tych definicji tak naprawdę nie pasuje do całej idei „cheat meal”, która jest zazwyczaj 1 z 2 rzeczy: Zejście z diety jako psychiczna przerwa od monotonii jedzenia tego samego w kółko, jednocześnie czując się pozbawionym przez długi czas; I sprytnie zaplanowane okresy wyższego spożycia kalorii powyżej i poza normalnym spożyciem kalorii.

W scenariuszu 1, nie ma sensu nazywać ich „cheat meals”, ponieważ naprawdę nie oszukujesz ani nie wrabiasz nikogo i nie dostajesz czegoś wartościowego. Nie wpływasz na nic poprzez podstęp lub oszustwo i nie wymykasz się nikomu ani nie udaremniasz.

To, co naprawdę robisz w scenariuszu 1, to zrobienie sobie przerwy od diety na posiłek i postawienie swoich celów trochę dalej poza zasięgiem.

W scenariuszu 2, to NAPRAWDĘ nie ma sensu nazywać ich cheat meal. W rzeczywistości są one zaplanowane w programie i są po prostu, „jeść trochę więcej” dni.

Można wymyślić mnóstwo scenariuszy lub przykładów i żaden z nich tak naprawdę nie pasuje do definicji „cheat”. Więc myślę, że w tym momencie możemy wszyscy przestać nazywać je cheat meals i nazywać je „wyższymi kalorycznymi posiłkami” i przejść do tego, jak strategicznie używać ich podczas programu, niezależnie od celu.

Dwa kluczowe aspekty cięcia należy poświęcić szczególną uwagę, aby zoptymalizować sukces cięcia:

Konsekwentne utrzymywanie deficytu kalorycznego

Utrzymanie objętości treningowej.

Wyższe kaloryczne posiłki umieszczone strategicznie w ciągu tygodnia mogą uczynić cięcie znacznie bardziej efektywnym w obu aspektach.

Po pierwsze, jest oczywiste, że nie ma magicznego 24-godzinnego okna, w którym musisz utrzymać deficyt, a następnie zresetować go następnej nocy. Deficyty kalorii są najlepiej myśleć o ciągłym ruchu okien w okresach od kilku dni do kilku tygodni.

Można wahać się dni o niskiej kaloryczności i dni o wysokiej kaloryczności i utrzymać deficyt. Używanie dni o wyższej kaloryczności może przerwać monotonię diety, pomóc złagodzić spójne ciągi dni z wysokimi sygnałami głodu, a także zapobiec niektórym potencjalnym problemom, które pojawiają się przy ciągłym przyjmowaniu niskich kalorii.

Uwaga: Jest to niepotwierdzone, ale jedną z rzeczy, które znajdujemy z wielu ludzi jest to, że jeśli budujemy w niektórych odmian i wstawić wyższe posiłki kalorii i dni do ich cykli cięcia, a nie ciągły, monotonny deficyt kalorii i niskie spożycie żywności mają tendencję do lepszych wyników i mniej plateaus.

Chociaż jest to możliwe, że ma to związek z „metabolizmem” może być również czysto placebo rzeczy, gdzie prowadzi do lepszego przestrzegania, ale jest to interesujące rzeczy obserwowaliśmy pracy z tysiącami ludzi.