Turystyka

Chorwacja

Większość turystów uwielbia Chorwację za jej malownicze, żwirowe plaże, ale to właśnie poza granicami miasta można doświadczyć wszystkiego, co wybrzeże Dalmacji ma do zaoferowania.

Pełen cyprysowych murów obronnych i bioróżnorodnych parków narodowych, ten odcinek najbardziej wysuniętego na południe regionu rozciąga się od wyspy Rab do Zatoki Kotorskiej.

Na szczęście większość z tych miejsc jest dobrze skomunikowana z miejskimi lotniskami, co oznacza, że w mniej niż trzy godziny możesz zrelaksować się na jachcie w Splicie lub na wyspie Vis.

I chociaż ukryte klejnoty, takie jak Riwiera Makarska i Wyspa Mljet, wymagają nieco więcej czasu i nietypowej trasy, aby do nich dotrzeć, podróż jest warta zachodu ze względu na idylliczne zatoczki otoczone turkusowymi wodami i dramatycznymi skałami.

Zobacz także https://domek-solina.pl

Oto nasz wybór najlepszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia na chorwackim Wybrzeżu Dalmatyńskim.

Labirynt 11-wiecznych kamiennych murów z wielkimi zabytkowymi fortami i odwzorowany przez malownicze chodniki, które wychodzą na spektakularne szafirowe morze, Stare Miasto w Dubrowniku jest znane jako jedno z najwspanialszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na świecie.

Wybierz się na wycieczkę do Pałacu Rektora i innych zabytków Gry o Tron, przed wspinaczką na twierdzę Minčeta, aby uzyskać panoramiczny widok na King’s Landing.

Wybierz się na wycieczkę do Twierdzy Lovrijenac

Chociaż ten punkt orientacyjny znajduje się mniej niż milę od centralnego centrum Dubrownika, Twierdza św. Wawrzyńca jest światami z dala od historii miasta. Podczas gdy większość architektury jest stosunkowo modernistyczna, chronolodzy ustalili, że fort pochodzi z 1018 lub 1038 roku i był ważną strukturą w oporze przeciwko weneckiemu panowaniu.

Warto odwiedzić ten historyczny obiekt stojący na 100-metrowej skale lub wybrać się na 15-minutowy spacer wokół zatoki Kolorina i po zachodzie słońca wspiąć się po schodach, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.