Miłość i relacje

Co jest ważne w związkach?

W związkach ważne jest, aby partnerzy szczerze brali odpowiedzialność za swoje działania, przepraszali za złe zachowanie i próbowali się poprawić. Ci, którzy obwiniają i usprawiedliwiają się będą szkodzić ich własnej integralności i jakości ich związków.

Ucząc się żyć w granicach pandemii, wiele osób poważnie ograniczyło liczbę osób, z którymi się spotyka, aby zachować bezpieczeństwo. Te intymne „strąki” utrzymywały ich bliżej siebie, ale nie były w stanie wyjść poza tę kohortę, by znaleźć partnerów, których mogliby spotkać, gdyby mieli taką swobodę.

Znajomość zapewnia większą przewidywalność i bezpieczeństwo, ale może też sprawić, że ludzie będą leniwi i nie będą chcieli ryzykować tego, kim są w nieznanym otoczeniu. Rozmowy są bardziej prawdopodobne, że będą automatyczne i powtarzalne. Może pojawić się znudzenie, a także drobiazgowość.

Ludzie są najlepsi, kiedy są otwarci na nowe doświadczenia i chętni do odkrywania i kwestionowania tego, co znają i praktykują. Są bardziej żywi i bardziej interesujący. Równowaga między bezpieczeństwem a ryzykiem często decyduje o losie długoterminowych związków każdego rodzaju, a udani długoterminowi partnerzy praktykują różnice i swobody w ramach swoich zobowiązań wobec siebie.

W miarę jak randkowicze powoli powracają do bardziej wymagających środowisk społecznych, wielu z nich mówi mi, że nie czują się już interesujący i stracili pewność siebie, by podjąć ryzyko, które jest częścią tego procesu. Wkraczają również w świat opinii i postaw o wiele bardziej spolaryzowanych niż wtedy, gdy z niego wychodzili. Są bardziej skłonni do wydawania i przyjmowania natychmiastowych osądów, zanim zdobędą wystarczające informacje i często czują, że wchodzą na terytorium wroga bez umiejętności poruszania się po nim.

Chociaż zawsze można było odrzucić świat randek z powodu zbyt wielu rozczarowań, większość osób poszukujących związku wciąż wracała lub szukała sposobów na zmianę swoich postaw i zachowań, kiedy była gotowa do ponownego poszukiwania. Wielu z ich przyjaciół zachęcało do tych wyłamań i wspierało nowe sposoby, aby ich modele poszukiwań były bardziej udane. Teraz, są bardziej skłonni do powrotu do swoich bezpiecznych strąków relacji i próbują znaleźć miłość z bardziej ograniczonej puli.