Dieta Medycyna

Diety niskotłuszczowe

Czy Twoja dieta utknęła w przeszłości? Jeśli jesteś gotowy, aby zobaczyć duże rezultaty, nadszedł czas, aby przyjąć nowe przykazania nowoczesnego odżywiania.

Diety niskotłuszczowe, precyzyjne rozłożenie w czasie składników odżywczych, ścisłe przestrzeganie harmonogramów posiłków i energiczna suplementacja. To tylko kilka z koncepcji, które można usłyszeć w kręgu kulturystów w ciągu ostatniej dekady lub więcej. Stare porzekadła na temat odżywiania nie trzymają się zbytnio kupy w dzisiejszych czasach.

Wynika to nie tylko z badań obalających takie przekonania, ale także z twardych i szybkich prób praktycznych. Zanim każdy zacznie wysuwać swoje argumenty, zadaj sobie szybkie pytanie.

Czy osiągnąłeś najlepsze przyrosty, gdy drobiazgowo analizowałeś każdy najmniejszy szczegół swojego planu żywieniowego, czy też pozwoliłeś swojemu instynktowi przejąć kontrolę i po prostu użyłeś zdrowego rozsądku?

Poniżej przedstawiamy 10 przykazań współczesnego żywienia. Niektóre mogą być znane, a inne warto spróbować jako nowe nawyki żywieniowe. Jeśli chcesz więcej chudych mięśni, to przestrzegaj tych zasad, aby spakować się na masę.

1. Jedz węglowodany

Choć szkalowany w ciągu ostatnich kilku lat, węglowodany nie są wszystkie, że złe. To nadmierne spożycie wysoko przetworzonych i cukrowych węglowodanów, które powinny być na twojej liście „no-no”. Jeśli twoim celem jest zbudowanie beztłuszczowej masy mięśniowej, jedzenie węglowodanów jest koniecznością. Nie tylko dostarczają one energii do tych ciężkich treningów, ale są również oszczędne w stosunku do białka, pozwalając aminokwasom wykonywać ich pracę związaną z budową mięśni.

Stosuj się do tego przykazania: Jedz wystarczające ilości węglowodanów złożonych w ciągu dnia. Jak dużo? Zacznij od 2 gramów na funt masy ciała i daj sobie 4 do 6 tygodni na zaobserwowanie jakichkolwiek zmian. Być może trzeba będzie nieco zwiększyć lub zmniejszyć, ale rób to stopniowo i w małych przyrostach, takich jak 25 do 50 gramów na raz, w zależności od twoich celów.

Nie tak dawno temu uczono Cię, że należy jeść mało tłuszczu i spożywać dużo węglowodanów. Teraz, dzięki dużej dawce badań, wiesz nieco więcej o tym, co naprawdę się dzieje. Tłuszcz jest niezbędny nie tylko dla przyrostu masy mięśniowej, ale także dla ogólnego stanu zdrowia. Tłuszcz wspomaga procesy komórkowe, sytość, regulację hormonów, metabolizm energetyczny i wiele innych ważnych procesów.

Stosuj się do tego przykazania: Oczywiście zbyt duża ilość czegokolwiek nie jest dobrym pomysłem. Tłuszcz zawiera około 9 kalorii na gram, więc niewielka jego ilość jest bardzo ważna. Na początek ustal sobie 0,5 grama na funt masy ciała. Pamiętaj, aby jeść ze źródeł takich jak awokado, oliwa z oliwek, orzechy i masła orzechowe.

3. Wyluzuj z terminami

Wiele się ostatnio pisze o rozłożeniu w czasie składników odżywczych. Wrzucanie konkretnych składników odżywczych w określonych porach dnia zostało skrupulatnie wyłapane przez tych facetów w fartuchach laboratoryjnych. Ale sprawa wygląda tak: nie przejmuj się tym za bardzo. Doprowadzisz się do szaleństwa, próbując opracować i przestrzegać idealnego planu odżywiania/regeneracji.

Postępuj zgodnie z tym przykazaniem: Zrelaksuj się. Budowanie mięśni nie musi być skomplikowane. Będziesz miał dobre i złe dni, jeśli chodzi o przyjmowanie wymaganych posiłków i suplementów w idealnym czasie. Upewnij się, że posiłek przed treningiem składa się z węglowodanów złożonych i szybkostrawnego białka. Post-workout iść z prostego źródła węglowodanów i innego białka szybkostrawne, takie jak serwatka. Pobierz to, kiedy można i iść dalej.