Paranormalne

Energia szczątkowa

Kiedy cały świat został zamknięty z powodu globalnej pandemii, nakaz pozostania w domu zmusił ludzi do wejścia do środka siebie. Kiedy ludzie zaczęli spędzać w swoich domach więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej, kilku z nas zaczęło zdawać sobie sprawę, że nie jesteśmy tak samotni jak nam się wydawało.

Jako badacz zjawisk paranormalnych często przypominam uczestnikom wycieczki, że ich najlepszym narzędziem do polowania na duchy jest ich własne ciało, wyposażone w wiele zmysłów. Jednym z powodów, dla których siedzimy w ciemności podczas polowania na duchy, jest lepsze dostrojenie się do energii wokół nas. Lepiej słuchamy naszymi uszami. Możemy lepiej wyczuć, kiedy zmienia się temperatura w naszej przestrzeni. Nasze inne zmysły są wzmocnione, gdy nasz wzrok jest ograniczony.

Kiedy codzienne rozpraszanie uwagi zatrzymało się, naturalnie ułatwiło to nam wszystkim dostrojenie się do energii naszej przestrzeni – czy tego chcemy, czy nie. Czasami oznaczało to uświadomienie sobie, że nasza przestrzeń jest nieco bardziej nawiedzona, niż początkowo sądziliśmy.

Jedną rzeczą jest zacząć rozumieć, że coś tam jest – że niewidzialna energia dzieli i nawiedza naszą przestrzeń. Ale następne pytanie brzmi: co powinniśmy z tym zrobić? Każdy z nas jest w stanie zrobić więcej niż mogłoby się wydawać.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć dwa różne sposoby, w jakie przestrzeń może być „nawiedzona”. Istnieją dwa rodzaje energii, które mogą nawiedzić przestrzeń: Pozostała i Inteligentna.

Energia szczątkowa

Kiedy ma miejsce traumatyczne wydarzenie, lub coś się powtarza w przestrzeni w kółko, szczątkowy wzór energetyczny może odcisnąć się na tej przestrzeni. Jest to prawie jak odtwarzacz płyt, który odtwarza nagrane fale dźwiękowe.

Na przykład, czy kiedykolwiek wszedłeś do pokoju po kłótni dwóch osób? Być może nawet nie musiałeś być świadkiem tej kłótni, ale napięcie może nadal wisieć w powietrzu; może czuć się ciężkie. Niektórzy z nas, którzy są bardziej empatyczni i wrażliwi, mogą fizycznie poczuć tę energię. Wyobraź sobie, że ktoś kłóci się w tej samej przestrzeni w kółko przez kilka dni, tygodni, miesięcy lub lat. Ilość złej, napiętej energii resztkowej, która może się nagromadzić może być przytłaczająca dla każdego, empaty czy nie.

Energia szczątkowa nie zawsze musi być smutna i ciężka. Na przykład, częstym zjawiskiem paranormalnym w hotelu Palmer House w Sauk Centre w Minnesocie są niewyjaśnione, bezcielesne kroki na korytarzu. Ten rodzaj szczątkowej energii ma jednak wiele sensu w miejscu takim jak Palmer House. Działający jako hotel przez całe swoje istnienie, został zbudowany na początku 1900 roku. W tamtych czasach wyprzedzał swoje czasy pod względem instalacji wodno-kanalizacyjnej, szczycąc się łazienką na każdym piętrze. Mimo to, była tylko jedna łazienka, która służyła wielu mieszkańcom i gościom. Wyobraź sobie przez chwilę, co działoby się każdego wieczoru, gdy ludzie szykowali się do snu – szli korytarzem, by stanąć w kolejce do łazienki.

Energia szczątkowa może być oczyszczona. Metafizyczne narzędzia takie jak szałwia, Palo Santo, Florida Water, a nawet śpiewające misy i specjalne kryształy mogą być użyte, aby pomóc w oczyszczeniu i przywróceniu równowagi energii przestrzeni.