Turystyka

Grecja Meteor

Poznaj ekscytujące smaki kuchni greckiej, z nutą organicznych produktów z Meteroa, w jednej z przydrożnych budek z gyro, które znajdują się na rynku miasta Trikala.

Typowe są gyro zawijane w pitę lub płaski chleb (znane również jako greckie pitas bez kieszeni), możesz wybrać spośród kurczaka, wieprzowiny lub jagnięciny gotowanych w stylu rotisserie i marynowanych ze świeżymi ziołami i sosem. Trikala, oddalona o 20 minut jazdy od centrum Meteory, jest niedocenianym miejscem gastronomicznym, idealnym na przejażdżkę i zjedzenie klasycznego gyrosa podczas spaceru po mieście.

Odkurz swoje buty i wybierz się na przejażdżkę konną

W pobliżu wiejskich dróg Kalambaki, w maleńkiej wiosce Kastania, Casa di Calo to ośrodek jeździecki usiany obozami – niektóre z nich znajdują się w środku lasu – wszystkie urządzone w klasycznym stylu rancza. Zajęcia na świeżym powietrzu dominują w planie, w tym wspinaczka, turystyka, kolarstwo górskie i najbardziej popularne, wycieczki konne wokół doliny. Na miejscu znajduje się kilkanaście koni. Dzieci i młodzież są często w towarzystwie trenera na godzinnych wycieczkach z obozu, podczas gdy doświadczeni jeźdźcy mogą wskoczyć na sąsiednie szlaki samodzielnie dla eksploracji. Wyjątkowy urok tego doświadczenia polega na tym, że z malowniczych lasów roztaczają się bezkompromisowe widoki na klify i klasztory Meteory.