Nauka

Inteligentne umysły

Czy wierzysz, że inteligentni ludzie zostają do późna? Co jest znakiem inteligentnego umysłu w naszych czasach? Kiedy myślimy o inteligentnych ludziach, możemy być uwarunkowani, aby wyobrazić sobie ich w bibliotece gdzieś studiujących. Inteligencję kojarzymy z rezerwami społecznymi i dobrym zachowaniem.

Ale co by było, gdyby było odwrotnie?

Co jeśli ci najbardziej inteligentni angażują się w zachowania, których babcia i dziadek by nie pochwalili?

Czasy się zmieniły, a osoby o wyższej inteligencji nie zawsze są zainteresowane nauką i przestrzeganiem zasad.

Może to zabrzmi nieco szokująco, ale ukazała się seria badań pokazujących, że inteligentni ludzie zostają później, biorą więcej narkotyków i uprawiają więcej seksu.

Ludzie w naszym społeczeństwie, którzy mają najwyższe IQ, są nocni i lubią oddawać się narkotykom i seksowi częściej niż ludzie z niższym IQ.

W badaniu opublikowanym w Personality and Individual Differences, naukowcy zaproponowali hipotezę, że osoby o wysokiej inteligencji będą przyciągane do ewolucyjnie nowych zachowań.

Uważa się, że nowe zachowania (nowe zachowania) są ewolucyjnie korzystne, ponieważ rozszerzają naszą zdolność rozwiązywania problemów i dostarczają nam nowej wiedzy, którą możemy wykorzystać do poprawy naszego życia.

To trochę jak sposób natury na popchnięcie siebie do ewolucji i stworzenia czegoś nowego.

Powiązane: Nauka pokazuje, że jeśli masz TE 3 złe nawyki, możesz być wyjątkowo inteligentny

Odkryli, że inteligentni ludzie nie tylko częściej są liberalni i wolnomyśliciele, ale także częściej mają inne rytmy okołodobowe (cykle snu).

Badanie wykazało, że ludzie z wysokim IQ w dzieciństwie i w dorosłości chodzili spać około pół godziny później każdej nocy niż ludzie o normalnej inteligencji i 30 minut później niż ludzie o niższych zdolnościach intelektualnych.

Budzą się również później o mniej więcej takie same marginesy. Dotyczyło to zarówno weekendów, jak i dni powszednich.