Miłość i relacje Pschologia

Powróć do świata randek

Poniżej przedstawiamy pięć sposobów na katapultowanie się z letargu i niepewności i ponowne wejście do świata randek, gotowych do ponownego odkrywania.

1. Nie jesteś sama. Tak wielu moich klientów uważa, że powinni ponownie dołączyć do świata randek, jakby nic im się nie stało. Obawiają się, że jeśli podzielą się ograniczonym światem, który stworzyli, inni będą myśleć o nich mniej. W rzeczywistości bardzo niewiele osób uniknęło uwięzienia lub ograniczenia przez to, co musieli zrobić, aby pozostać bezpiecznymi, i wiedzą, że nie są w najlepszej formie, jeśli chodzi o gotowość do objęcia i zaryzykowania tego, z czego zrezygnowali przez długi okres czasu. Dzielenie się tymi uczuciami umożliwia innym przyjście na szczęście, a więc jest to pierwsze kluczowe ryzyko do podjęcia.

2. Sięgnij poza swoje „Pod”. Kuszące jest pozostanie przy tym, co jest bezpieczne i bezpieczne, ale jeśli zwróciłeś uwagę na interakcje w przestrzeni, którą stworzyłeś przez ten czas, możesz całkiem dobrze przewidzieć większość tego, co ludzie, z którymi się rozłączyłeś, zrobią i jak myślą. Najprawdopodobniej stałeś się podobny, nie kwestionując własnych powtarzanych zdań, opinii i działań, a jedynie słuchając agend, które się z nimi zgadzają. Kiedy po raz ostatni pamiętasz, że przyjąłeś pomysły i zachowania, które sprawiły, że poczułeś się niekomfortowo, lub rzuciłeś wyzwanie temu, co już wiesz? Chodź na wydarzenia, które narażają cię na nowe pomysły, nawet jeśli są one trochę niewygodne. Dotrzyj do starych przyjaciół, którzy być może nie przeszli twojej drogi i mają ci do opowiedzenia ciekawe rzeczy.

3. Podważ swoje obecne nastawienie i systemy przekonań. Zadaj sobie pytanie, co napędza to, co myślisz i czujesz w tym momencie w swoim życiu. Zapytaj siebie, skąd pochodzą te myśli i uczucia i czy różnią się od tego, jak mogłeś odpowiedzieć przed „wyłączeniem się”. Czy byłeś bardziej wielowymiarowy, bardziej otwarty, bardziej zainteresowany ludźmi, ideami i rzeczami, które niekoniecznie zgadzały się z tym, czego cię wcześniej uczono? Czy czujesz się przewidywalny i nieciekawy, ponieważ nie potrafisz wymyślić nic nowego do powiedzenia lub zrobienia, zwłaszcza rzeczy, które wymagają zakwestionowania twojej prezentacji siebie?

4. Modeluj to, czego chcesz i kim chcesz się stać. Gdybyś miał stworzyć osobę złożoną, opartą na wszystkich składnikach osobowości, osiągnięciach i człowieczeństwie ludzi, z którymi najbardziej chcesz być lub do których chcesz się upodobnić, to jaka byłaby ta osoba? Zawsze dobrze jest się wzorować, a nie głosić czy nieustannie szukać. Masz całe życie na zmianę tych cech i regularne ich praktykowanie przybliży cię do tego, kim chcesz być i z kim chcesz być.

5. Małe miasto do większych perspektyw. Wyobraź sobie, że żyłeś w małym mieście, ze wszystkimi pozytywami i negatywami, które przynosi to doświadczenie. Może są tam tylko trzy smaki lodów. Następnie zamierzasz katapultować się do rozszerzonego świata, w którym są dziesiątki innych. Czy zamierzasz wziąć swój bezpieczny, małomiasteczkowy komfort i szukać tylko tych samych smaków w większym świecie, czy też jesteś gotowy na ponowne odkrycie tego, co kiedyś chętnie szukałeś i wybierałeś?