Trening

Przeciąganie sań

Przeciąganie sań jest podstawą strongmana. To ćwiczenie będzie wymagało od ciebie siły, pleców, mięśni czworogłowych i łydek, a także reszty ciała. Często jest to druga część medley’a, więc możesz nie mieć luksusu wejścia w to wydarzenie na świeżo, więc trenuj odpowiednio. Pomysł przeciągania ciężkich sanek z punktu A do punktu B nie brzmi jak cała masa problemów. Jednakże, jest w tym wydarzeniu trochę techniki, wraz z dużą ilością surowej siły i wytrzymałości.

Przeciąganie sanek należy do ogólnej kategorii przeciągania, jeśli chodzi o wydarzenia. Możesz mieć dużą kotwicę przymocowaną do wielkich łańcuchów, lub ciągnąć barkę przez wodę, lub coś innego, gdzie będziesz wykonywał ten ogólny ruch. Ustawienie jest proste. Chwyć mocno pręt, łańcuch lub linę i przejdź do tyłu tak szybko, jak możesz. Jak dotąd, brzmi to łatwo. I byłoby, gdyby nie nasi kumple tarcie i bezwładność.

Aby pokonać bezwładność, prawdopodobnie będziesz musiał odchylić się do tyłu i szarpnąć sanki, aby się poruszyły. To może być trudne, ponieważ jeśli nie trzymasz liny lub łańcucha mocno, do czasu, gdy odzyskasz i jesteś gotowy, aby przejść z powrotem, narzędzie będzie już odpocząć. Kluczem jest pochylenie się i rozpoczęcie chodzenia na samym początku. Kiedy narzędzie będzie już w ruchu, nie zatrzymuj się! Rób szybkie, małe kroki i nabierz jak największej prędkości. To nie jest wydarzenie, na którym należy się spieszyć, a im więcej prędkości zbudujesz, tym lepiej. Jednak nie poświęcaj równowagi w interesie prędkości. Upadek do tyłu pozbawi cię całego impetu i znacznej ilości dumy.

Sugerowany sprzęt do tego wydarzenia to kreda dla twoich rąk i buty, które mają doskonałą przyczepność. Niektórzy mogą lubić pasek, ale ja wolę go nie mieć do tego celu, ponieważ nie mam z niego wiele w tym przypadku. Nie ma tak naprawdę dobrego sposobu na dodanie sprzętu, aby pomóc w tym wydarzeniu, ale kiedy złamiesz narzędzie wolne, znajdź dobre tempo i kontynuuj ciągnięcie.

Car Deadlift jest klasykiem strongmana. Można go znaleźć wszędzie, od lokalnych zawodów aż po scenę międzynarodową. Istnieje kilka wariantów tego podnośnika, jeśli chodzi o rodzaj używanego drążka, i może to stanowić znaczącą różnicę w obszarach podkreślanych podczas podnoszenia.

Zanim zajmiemy się szczegółami opartymi na różnych typach narzędzi, przejdźmy do podstaw. Drążek będzie najprawdopodobniej dość wysoko niż w tradycyjnym deadlift, prawdopodobnie gdzieś około 18 cali dla uchwytu. Większość lokalnych konkursów poziom będzie zobaczyć wagi około 600 funtów w rękach. Przyjmiesz swoją postawę, chwycisz pręt i staniesz wyprostowany do blokady. Po otrzymaniu sygnału w dół, opuścisz narzędzie pod kontrolą i poczekaj na polecenie podniesienia przed próbą następnego rep.

W zależności od tego, co jest dostępne, wykonasz to wydarzenie z jednym z dwóch rodzajów prętów. Pierwszy to tradycyjny prosty drążek przymocowany do narzędzia, na którym spoczywa samochód. To może być najbardziej znane, ale może rzucić krzywą piłkę w tym, że bar nie będzie kołysać się w kierunku lub od ciebie, jak normalny bar by. Ponieważ drążek jest przymocowany bezpośrednio do narzędzia, będzie poruszał się po swoim własnym torze, a nie po twoim. Mając to na uwadze, żadne inne regulacje nie są konieczne.

Drugi typ narzędzia używany jako dwa uchwyty równoległe do siebie, tak, że będziesz trzymać jeden w każdej ręce w neutralnym uchwycie. Będzie to bardziej przypominać trap bar deadlift, ale ponownie, pasek będzie poruszał się po jego drodze, a nie twojej. Uważaj, aby nie ustawiać się ze stopami na drodze drążka, ponieważ może on spaść na nie, gdy go ustawisz. Kolejną trudnością jest ekstremalne obciążenie ścięgien, jakie powoduje ta odmiana. Ten uchwyt, przynajmniej dla mnie, zmniejsza ilość quadów, które mogę zaangażować w ruch i pod koniec czuje się jak moje hammies są rozdrobnione.

Pamiętaj, że to wydarzenie jest dla reps w ograniczonym czasie, więc tempo siebie. Nie szarp się i nie bądź pochopny, po prostu trzymaj się jakościowych powtórzeń tak długo, jak możesz. Gdy zacznie się robić gorąco, pamiętaj, że to strongman, a nie powerlifting. Możesz robić rampę i podciągać się jak tylko chcesz. Unikaj tego tak długo, jak możesz, bo to strata energii, ale może to być skuteczne narzędzie, aby wyrwać kolejne kilka powtórzeń.

Jest to doskonałe wydarzenie, do którego warto się przygotować. Strongman nie rozróżnia, w żadnej z federacji, w których startowałem, zawodników z wyposażeniem i bez. Nie ma żadnej chwały w pójściu na całość i przegraniu. Sprawdź swoje przepisy, ale często będziesz mógł nosić pas, ochraniacze na kolana, paski na nadgarstki i kombinezon do podnoszenia ciężarów. Jest to również dobry moment, aby zdjąć buty lub zamienić je na kapcie do deadlifta. Gear it up chłopcy i dziewczęta, i zabrać do domu złoto.

Kilka końcowych myśli na temat treningu do tego wydarzenia. Tradycyjne martwe ciągi są oczywistym wyborem, a rack pulls z połowy podudzia może pomóc ci przyzwyczaić się do dużych ciężarów z wysokości, z której będziesz musiał się podciągać. Zdecydowanie sugeruję wykonywanie trap bar deadlifts, jeśli nie masz dostępu do rzeczywistego wdrożenia neutralnego uchwytu, ponieważ te najlepiej naśladują ruch. Jednak być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, ponieważ większość komercyjnych trap barów nie pozwala na załadowanie więcej niż 5 płyt na stronę, a to jest żałośnie niewystarczające. Nie będę podawał konkretnych sugestii, ponieważ nie chcę, aby ludzie wracali do mnie po wypróbowaniu czegoś i wyrzuceniu z ich siłowni, ale jeśli jest to dla ciebie wystarczająco ważne, znajdziesz sposób na dodanie wagi.

Na pozór wydaje się to nawet proste. Podnosisz w każdej ręce specjalny pręt i idziesz. Nic z tego nie wynika, prawda? Tak, całkiem sporo. Ale nie myślcie, że jest to łatwe wydarzenie. Przeprowadzę Cię krok po kroku przez to, co należy zrobić, gdzie rzeczy idą źle i jak trenować do tego wydarzenia.