Pschologia

Psychologia pozytywna

Życie jest dziwne. Być może w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania miałeś idealny plan na to, jak potoczy się twoje życie. Marzyłeś o tym, że w wieku 20 lat odkryjesz swoją ścieżkę kariery, a w wieku 30 lat ustatkujesz się i założysz rodzinę. Jednak życie nie jest prostą drogą; jest pełne objazdów, ślepych zaułków i dróg w budowie.

Budujesz swoje plany na fałszywych przesłankach, niewykwalifikowanych opiniach i zwykłej dezinformacji. Gospodarka światowa szybko się zmienia, nowe technologie przekształcają nasz sposób życia, całe branże znikają, a dobrze prosperujące regiony pogrążają się w stagnacji.

Możliwe, że całe twoje życie i edukacja przygotowywały cię do kariery, która wyparuje w ciągu kilku lat.

Możesz czuć się sfrustrowany, wprowadzony w błąd i rozczarowany, ale te uczucia nie są produktywne. Czasami trzeba zacząć swoje życie od zera. Jest to bolesne przejście i trzeba je dokładnie przemyśleć. Jest kilka sztuczek w moim rękawie, które mogą ci pomóc.

Przyjmij odpowiedzialność

Istnieje zasadnicza różnica między obwinianiem się a braniem odpowiedzialności za swoje życie. Obwinianie się wypełnia twój umysł niepokojem i niepewnością. Paraliżuje Cię i sprawia, że na każdym kroku oglądasz się za siebie. Nie wnosi wartości do twojego życia.

W przeciwieństwie do tego, branie odpowiedzialności jest podejściem proaktywnym. Przyjmujesz odpowiedzialność za bałagan, który stworzyłeś; to skłania do autorefleksji.

Odpowiedzialność generuje osady mądrości z każdej porażki. Pomaga ci zrozumieć twoje działania, twoją siłę i słabość. Daje ci możliwość rozwoju, uczenia się i przetrwania. Branie odpowiedzialności oznacza przejęcie kontroli nad swoim życiem. Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swoje szczęście.

Najlepszą podstawą teoretyczną, która może pomóc Ci przejść od obwiniania do odpowiedzialności jest Psychologia Pozytywna.

Zmień scenerię

Czasami, gdy czujesz się utknąć, zmiana miejsca jest najlepszym rozwiązaniem. Przeprowadzka do innej lokalizacji może zabrać cię z dala od toksycznych relacji lub nieprzyjemnego środowiska. Zmiana sąsiedztwa nie wystarczy. Idealnie, powinieneś przenieść się do innego miasta lub stanu. Pozwoli Ci to na poznanie nowego miejsca i odkrycie nowych rzeczy do zrobienia.

Przeprowadzka bliżej oceanu, do miasta takiego jak Miami, da ci wiele możliwości korzystania z surfingu, wędkarstwa, żeglarstwa lub po prostu spacerowania po plaży. Miasta położone nad oceanem są znanymi ośrodkami turystycznymi i świetnymi miejscami do znalezienia przyjaciół z całego świata. Nie kontempluj tej decyzji zbyt długo, tylko znajdź apartamenty do wynajęcia w Miami i wsiadaj do samolotu.

Jeśli nie lubisz się opalać, możesz zwiedzić historyczne północne miasta, takie jak Boston. Jest to wspaniałe miejsce do odkrywania dziedzictwa kulturowego USA i jego żywej historii. Jest to rozległy region, w którym można wybrać się na zbiór jabłek wiosną, wziąć udział w pumpkin patch jesienią lub pojeździć na nartach w pobliskich górach zimą. Region ten ma wyraźną lokalną kulturę i niepowtarzalną atmosferę. Wysoka koncentracja uniwersytetów osadzi Cię w intelektualnie stymulującym środowisku.

Nie musisz podejmować zobowiązań i osiedlać się tam na stałe. Kilka miesięcy w nowym miejscu oczyści Twoją głowę, pozwoli Ci poznać nowych ludzi i poszerzyć horyzonty. Szukaj mieszkań do wynajęcia w Bostonie z wliczonymi mediami. Jest bardzo prawdopodobne, że będziesz chciał zostać tam na zawsze.

Znajdź swoją pasję

Jeśli straciłeś poczucie sensu w swoim życiu lub walczysz o znalezienie swojego miejsca na świecie, możliwe, że wciąż nie odkryłeś swojej prawdziwej pasji.

Większość prac jest nudna, przyziemna i zbędna. Jeśli nie masz wyraźnej motywacji zawodowej w swojej karierze, jesteś podatny na depresję. Twoje niezadowolenie może wynikać z toksycznego środowiska pracy, złej firmy lub niewłaściwie wybranego kierunku studiów. Niezależnie od faktów, które doprowadziły Cię do tej sytuacji, musisz wyjść z domu i znaleźć coś, co Cię podekscytuje.