Samodoskonalenie

Samodoskonalenie

Samodoskonalenie nie dzieje się w jednej chwili. Jest to proces lub podróż mająca na celu zmianę pewnych aspektów Twojego życia w nadziei, że staną się one lepsze. Chociaż samodoskonalenie zależy od twoich wysiłków, nie oznacza to, że nie możesz uzyskać pomocy, której potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele.

Skuteczne doskonalenie siebie często wymaga wskazówek z różnych źródeł. W tym artykule omówimy, gdzie możesz uzyskać pomoc, której potrzebujesz na swojej drodze do samodoskonalenia.

Nie rób tego sam

Pierwszą rzeczą, którą musisz przyznać, jeśli chcesz poprawić swoje życie, jest określenie swojego systemu wsparcia.

Pomoc zazwyczaj pochodzi od przyjaciół lub członków rodziny, ale może również pochodzić z zewnątrz.

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia, gdy dokonujesz zmian w swoim życiu, jest dokonywanie trudnych wyborów. Czy myślisz o kontynuowaniu nowej kariery? Założeniu małej firmy?

Czasami popchnięcie, którego potrzebujesz, może pochodzić z mało prawdopodobnego źródła, takiego jak psychika. Oto kilka najlepszych miejsc, w których można uzyskać psychiczne odczyty po zastosowaniu obszernych badań przesiewowych w celu zapewnienia, że ich psychicy są prawdziwymi ekspertami w swoim zawodzie.

Innym źródłem wskazówek jest mentor lub trener życia. Co odróżnia life coachów od zwykłych osób udzielających porad, to ich zdolność, rozległa wiedza o doświadczeniach innych i zastosowanie ich wglądu w oparciu o Twoje unikalne okoliczności.

Jeśli chcesz pójść w ślady konkretnego mentora lub life coacha, zawsze upewnij się, że nie jesteś przytłoczony. Dom w co ty envision twój życie być i szuka pozytywnych wpływy które prowadzą ciebie w kierunku ono.

Czytaj i ucz się z książek samopomocowych

Może to zabrzmi jak banał, ale jest tam trochę doskonałej literatury na temat samodoskonalenia.

Czasami możesz uzyskać dodatkowy impuls, którego potrzebujesz po przeczytaniu wiadomości lub historii, która Cię inspiruje.

Być może myślisz o tym, by awansować w pracy? Przeczytanie książki związanej z tym tematem może dać Ci kilka pomysłów, jak poprawić swoje wyniki i stać się lepszym kandydatem.

Nie ma nic bardziej zniechęcającego dla ludzi próbujących się poprawić niż brak zdrowego systemu wsparcia. Jeśli planujesz wprowadzić jakieś drastyczne zmiany w swoim życiu, potrzebujesz tyle zachęty, ile możesz dostać od ludzi, na których Ci zależy.

Zanim rozpoczniesz swoją podróż, porozmawiaj z bliskimi przyjaciółmi i rodziną o swoich planach. Opowiedz im o swoich celach i skorzystaj z ich pomocy w miarę możliwości. Poproś ich o szczerość w swoich spostrzeżeniach i upewnij się, że jesteś również otwarty na krytykę.

Jeśli nie masz bliskich przyjaciół lub członków rodziny, którzy mogą cię wspierać na drodze do samodoskonalenia, możesz również spróbować znaleźć kilka podobnie myślących osób, które również przechodzą przez to samo doświadczenie. Na przykład, kolega z pracy o podobnych celach może być twoim partnerem w całym procesie. Możecie sobie pomagać i wzajemnie monitorować swoje postępy.

Samodoskonalenie może być bardzo osobistym celem, ale nie oznacza to, że nie możesz podzielić się doświadczeniem z kimś, kto zrozumie twoje zmagania lepiej niż inni.