Turystyka

Sheffield

Otoczone falującymi wzgórzami, które stanowią część Peak District w South Yorkshire, Sheffield jest głównie znane z roli miasta w rewolucji przemysłowej. Mimo, że nadal jest głównym producentem stali, miasto ma znacznie więcej do zaoferowania niż przemysł ciężki.

Dziś Sheffield jest pełne zielonych przestrzeni i ma luźną atmosferę, która potwierdza jego żywiołową naturę.

Muzyka na żywo to bijące serce miasta, które wydało kilka popularnych zespołów, takich jak Pulp, The Human League i Arctic Monkeys. Sheffield może być także znane jako miejsce, w którym odbywają się cieszące się międzynarodowym uznaniem festiwale muzyczne i literackie lub w którym Doctor Who wylądował w serii 11.

Spakuj więc swoje buty do chodzenia, swoje radosne szmaty i przygotuj się do tańca.

Oto dlaczego powinieneś wybrać się do Sheffield na kolejną wycieczkę.

Czy wiesz, że Sheffield jest najbardziej zielonym miastem na świecie – 61% jego powierzchni stanowią tereny zielone? Albo że jest tu więcej drzew na osobę niż w jakimkolwiek innym mieście w Europie?

Nic dziwnego, że Sheffield zyskało przydomek The Outdoor City. Jest tu wiele do zobaczenia i odkrycia, a jeśli przyjeżdżasz pociągiem, pierwszym miejscem do rozpoczęcia jest Ogród Zimowy. Jest to największa miejska szklarnia w Wielkiej Brytanii, gdzie można odkryć ponad 2000 roślin z całego świata.

Ogród Zimowy jest również dogodnie zlokalizowany obok Millennium Gallery, bezpłatnej galerii sztuki prezentującej artystów z Sheffield i obecnie prezentującej wystawę „Earthbound”, która bada związek ludzkości ze środowiskiem.

Miłośnicy sztuki powinni również odwiedzić nowo otwartą Graves Gallery, w której obecnie prezentowane są prace rzeźbiarza Marka Firtha oraz nowa wystawa kuratorowana przez pionierskiego artystę Keitha Pipera, a także „Pandemic Diary” – seria rysunków znanego na całym świecie artysty ulicznego Phlegma.