Trening

Wybór zawodów strongman

Wybór zawodów Strongman

Dotarłeś tak daleko. Zdecydowałeś, że chciałbyś zostać strongmanem. Co teraz? Oczywiście znajdź zawody! Odwiedź NAS Strongman, aby znaleźć listę nadchodzących zawodów. Wyślij swoje składki i opłaty i zacznij układać swój plan.

Sugeruję, abyście wybrali zawody teraz, zamiast trenować do zawodów, ponieważ większość z was nie będzie miała łatwego dostępu do prawdziwej siłowni. Większość komercyjnych siłowni nie będzie ciąć go do specjalistycznego sprzętu. Zbadaj swoją opcję konkursu, sprawdź jakie wydarzenia będą robione. Znajdź jeden w pobliżu i że gra do swoich mocnych stron. Jeśli jesteś kiepskim prasowaczem (jak ja), nie idź na taki, który jest w połowie wydarzeń związanych z wyciskaniem. Znajdź coś ciężkiego z podciągami, co powinno być łatwe do zrobienia. To samo dotyczy silnych prasowaczy, znajdź ciężkie zawody z wyciskaniem!

Zamierzam zostawić specyfikę treningu eventowego na późniejszy rozdział, ponieważ będzie on ogromny. Sama liczba zawodów, do których trzeba się przygotować, sprawi, że ta sekcja szybko się rozrośnie i wolałbym, żebyście używali jej jako punktu odniesienia, a nie przekopywali się przez nią teraz.

Przygotowanie do zawodów Strongman

To nie jest kulturystyka, kolego. Nikogo tu nie obchodzą twoje 4-pakietowe brzuchy. Na swoich pierwszych zawodach nie martw się o cięcie, zbijanie, rekombinację, klasę wagową czy inne tego typu rzeczy. Trenuj, jedz, regeneruj się i stań się silny. To nie jest wymówka, aby stać się ogromnie tłuszczu, ani nie jest to wymówka, aby przestać jeść tyle, ile trzeba. Po prostu wyluzuj i trenuj jak zwierzę.

Pokryłem to wcześniej, ale tutaj jest to ponownie. Wykorzystaj ten czas, aby uzyskać tak silny, jak to możliwe. Twoje 37 powtórzeń drop setów przedłużania nóg jest teraz bezużyteczne. Spędzaj swój czas i energię na siłowni z ciężkimi ruchami złożonymi sztangi. Przysiad, wyciskanie i podnoszenie ciężarów. Naciśnij na powtórzenia i na maksymalne single. Rób loki ze sztangą i młotkiem. Co? Curls? Tak, rób je. Nie przesadzaj, ale ignorowanie bicepsów to świetny sposób na ich rozerwanie.

Jeśli trenujesz prawidłowo, po sesji powinieneś być wyczerpany i głodny (ok, może minąć godzina lub dwie, zanim mdłości się rozejdą i poczujesz głód, ale to się stanie). To nie jest czas na pierś z kurczaka i brokuły, chyba, że posmarujesz je serem, bekonem i jeszcze większym serem. Potrzebujesz jedzenia. Ponownie, jest to w granicach rozsądku, ale jeśli przyjmujesz 2000 kalorii dziennie na przygotowania do strongmana, lepiej żebyś była kobietą i miała mniej niż 5’4″.

Chcę widzieć cię jedzącego co najmniej 3000 kalorii dziennie z wysokiej jakości jedzenia, jak kurczak, mielona wołowina, ryż, ziemniaki, dobry ser, bekon, masło i dużo i dużo warzyw. Osobiście tnę na 3000 kalorii dziennie i czuje się restrykcyjnie jedząc tak mało, więc nie chcę słyszeć żadnego marudzenia o tym, ile jedzenia „musisz” jeść. Nikt nie zmusza cię do jedzenia czegokolwiek. Bądź zajebisty albo nie.

Na tyle, na ile możesz, ćwicz ruchy. Jeśli wiesz, że będzie car deadlift na 18″, załaduj trap bar z 600 funtami i rób deadlifts z bloków. Spróbuj Fat Gripz, jeśli nie masz dostępu do osi. Owinąć ręczniki wokół szwajcarskiego baru, aby naśladować kłodę do wyciskania, i zrobić hantle farmerskie spacery, jeśli to wszystko, co możesz dostać. Pchaj lub ciągnij ciężkie sanki. Zrób wszystko, co trzeba, aby poczuć się bardziej komfortowo z wydarzeniami, z którymi będziesz się mierzyć.

Rozważ dodanie tych ruchów w dniu wydarzeń weekendowych, oddzielnie od swojego normalnego podnoszenia. Uważaj jednak, by nie dać się zbytnio pobić. Być może będziesz musiał zmniejszyć objętość swojego standardowego programu podczas przygotowań.

Twoje pierwsze zawody Strongman

Wybrałeś zawody, ciężko trenowałeś, dobrze się odżywiałeś i dziś jest ten wielki dzień. Dziś stajesz się strongmanem. Ale cofnijmy się o 24 godziny i przejdźmy przez kilka rzeczy do zrobienia, nie zrobienia i co przynieść.

Dzień i noc przed, jedz normalnie. Nie objadaj się, nie jedz nic niezwykłego. Ostatnią rzeczą, którą chcesz jest problem żołądkowy podczas deadlift. Ponownie, nie przejmuj się tym, ile ważysz. Zostaw to na swoje 3 lub 4 zawody.